مشخصات دستگاه جوجه کشی  :

1- مدل JN2-61 دارای سبد تخم مرغ ، سبد تخم غاز، سبد تخم بلدرچين و سبد تخم شترمرغ بوده و بدون باز نمودن دستگاه جوجه کشی تنها با فشار دادن يک دکمه کليه تخم ها می چرخد.
2- مدل JN2-61 دارای رطوبت سنج و دماسنج مخصوص خود می باشد .
3- در مدل JN2-61 زمانی که می خواهيد داخل دستگاه جوجه کشی آب بريزيد ، نيازی به بيرون آوردن تخم ها نمی باشد . زمانی که راک به سمت جلو و يا عقب چرخش می نمايد می توانيد از حفره ايجاد شده برای ريختن آب استفاده نمائيد .
4- مدل JN2-61 دارای محافظ فن بوده که علاوه بر جلوگيری از ايجاد جريان شديد باد داخل دستگاه جوجه کشی ، از آسيب ديدگی و برخورد جوجه به فن جلوگيری می نمايد .
نکته مهم : جريان شديد باد سبب خفگی جوجه می شود .
5- مدل JN2-61 دارای راک مخصوص شترمرغ با ظرفيت 4 عدد می باشد .
6- قسمت فوقانی مدل JN2-61 از جنس کريستال بوده و شفافيت آن به وضوح شيشه می باشد.
7- المنت دستگاه جوجه کشی مدل JN2-61 40 الی 50 وات با قطر حدوداٌ 20 سانتی متر می باشد علاوه بر اينکه دارای مصرف بسيار پائين می باشد، برای نصب به شيشه دستگاه جوجه کشی متصل نگرديده است .

دستگاه جوجه کشی

ظرفيت با استفاده از راک : 30عدد تخم مرغ – 76 عدد تخم بلدرچين – 12 عدد تخم غاز – 4 عدد تخم شترمرغ
ظرفيت بدون استفاده از راک : 60عدد تخم مرغ – 120 عدد تخم بلدرچين – 30 عدد تخم غاز

نکته خيلی مهم: يکی از معايب استفاده نکردن از راک و چرخش تخم مرغ ها در دستگاه جوجه کشی  با دست اين است که نمی توان زاويه چرخش را معين نمود بنابراين مشخص نمی شود که تخم مرغ نيم دور يا يک دور چرخيده است.
1 سال ضمانت
5 سال تامين قطعات

دارای : 1 عدد دماسنج
1 عدد رطوبت سنج
1 عدد سيستم کنترل دما
1 عدد نطفه سنج
بدنه تمام PVC

 

راهنمای دستگاه جوجه کشی :

– با توجه به رطوبت منطقه ای که در آن زندگی می کنيد (ارتفاع از سطح دريا) ، قطر سوراخ پلاگ را به اندازه ای در نظر بگيريد که رطوبت ايده ال دستگاه جوجه کشی تامين گردد . در مناطق مرطوب بسته به رطوبت محيط فقط در يک الی دو عدد از شيارهای کف دستگاه جوجه کشی آب بريزيد.

   پلاگ هوا دستگاه جوجه کشی

– نوسان دما بين 5/36  الی 5/38 درجه سانتيگراد طبق علامت روی دما سنج الکلی قابل قبول است در صورت نوسان دما در اين بازه حرارتی به ترموستات دست نزنيد.

دماسنج دیجیتال دستگاه جوجه کشی       دستگاه جوجه کشی

– ضعيف شدن باتری دماسنج ديجيتالی سبب اختلال در نمايش اعداد می گردد.

دستگاه جوجه کشی

– موتور فن دائما هوای درون دستگاه جوجه کشی را به بيرون هدايت می کند تا عمليات تهويه انجام شود لذا با افزايش و کاهش دمای محيط، تنظيم دمای درون دستگاه جوجه کشی تغيير می کند بنابراين دمای محيط اطراف دستگاه جوجه کشی نبايد نوسان زيادی داشته باشد .

فن دائم کار دستگاه جوجه کشی

– فن مخلوط کننده هوا جزو فن های دائم کار بوده لذا داغ شدن آن طبيعی است .

– در شيارهای بخش تحتانی دستگاه جوجه کشی آب بريزيد.

شیارهای آب دستگاه جوجه کشی

– هر سه روز آب دستگاه جوجه کشی را کنترل نموده و مقداری آب به دستگاه جوجه کشی اضافه نمائيد .

دستگاه جوجه کشی

– با روشن شدن دستگاه  چراغ قرمز رنگ روشن شده و المنت شروع به گرم شدن می کند.

پلاگ هوا دستگاه جوجه کشی

– با روشن شدن دستگاه  چراغ قرمز رنگ روشن شده و المنت شروع به گرم شدن می کند . هنگامی که دما به 35 درجه سانتی گراد رسيد ترموستات را به آرامی به سمت چپ بچرخانيد تا چراغ قرمز رنگ خاموش شود . يک ساعت منتظر بمانيد تا دما به 5/37 برسد. چنانچه بعد از يک ساعت دما به 5/37 نرسيد، اندکی پيچ تنظيم را بچرخانيد تا چراغ ترموستات روشن شود . توجه داشته باشيد که هر يک ميليمتر که پيچ ترموستات را به سمت راست می چرخانيد و چراغ ترموستات روشن ميشود نيم درجه سانتی گراد دمای دستگاه جوجه کشی افزايش می يابد ولی افزايش دما روی دماسنج 30 دقيقه بعد نشان داده ميشود . زمانی که دستگاه جوجه کشی روی 5/37 درجه سانتی گراد تنظيم شد نوسان دما بين 36 تا 38 درجه طبق علامت روی دماسنج قابل قبول است، لذا به ترموستات دست نزنيد.

ترموستات دستگاه جوجه کشی

– عمليات روز هجدهم : 3 روز پيش از خروج جوجه ها از تخم عمليات چرخش بايد قطع گردد، لذا از روز هجدهم چرخاننده را از دستگاه  جدا نمائيد . تخم مرغ ها را بر روی توری پلاستيکی بچينيد و دستگاه جوجه کشی را روشن کنيد.

ترنر تخم شترمرغ دستگاه جوجه کشی           ترنر تخم شترمرغ دستگاه جوجه کشی

– چنانچه تا يک ساعت دمای دستگاه جوجه کشی به 5/37 درجه سانتی گراد نرسيد، نسبت به تنظيم مجدد دما اقدام کنيد.

دستگاه جوجه کشی

– نيازی به باز کردن پيچ نيست، سبد را به سمت بالا بکشيد از شيار اهرم خارج می شود.

اهرم چرخشب راک تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی

– سبد هچری را در دوران ستر استفاده نکنيد زيرا زاويه چرخش کم می شود.

– به منظور چرخش منظم تخم شترمرغ بر روی سبد، بر روی يک سمت تخم مرغ علامت ضربدر و بر روی طرف ديگر علامت دايره بکشيد. دقت نمائيد که صبح ها تخم به گونه ای قرار گيرد که بخش دارای ضربدر به سمت بالا باشد و در شب چرخش به گونه ای انجام شود که بخش دارای دايره به سمت بالا باشد .

 دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی

   قطعات تشکیل دهنده مام کاکس اطلاعات بیشتر مام کاکس راهنمای کوتاه مام کاکس بسته بندی مام کاکس

کلیه حقوق متعلق به شرکت کاکس ماشین می باشد